Languages

Su Ürünleri Fakültesi Balıkçılık Teknolojisi Bölümüne YÖK Bursu

Fırat Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Balıkçılık Teknolojisi Bölümünü Tercih Eden İlk 3 Öğrenciye YÖK Tarafından Burs Verilecek

 
2016-2017 Eğitim öğretim yılında Su Ürünleri Fakülteleri bölümlerini tercih eden ve ilk üç sırada giren öğrencilere 600 TL YÖK bursu verilecek.

2016-2017 Eğitim öğretim yılında Su Ürünleri Fakülteleri bölümlerini tercih eden ve ilk üç sırada giren öğrencilere 600 TL YÖK bursu verilecek.

Konulu ile ilgili açıklama yapan Fırat Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Çalta, yeni açılan Balıkçılık Teknolojisi Bölümüne bu yıl 10 +1 kontenjan verildiğini belirterek, Su Ürünleri Fakültelerini tercih noktasında teşvik etmek amacıyla öğrencilere 4 yıl süre ile 12 ay boyunca verilecek bursun, alınacak diğer bursları etkilemeyeceğini bildirdi.

Balıkçılık Teknolojisi Bölümüne bu yıl ilk defa öğrenci alacaklarını belirten Dekan Prof. Dr. Çalta, bu bölümleri tercih edecek ilk 3 sıradaki öğrencilere YÖK tarafından aylık 600 TL burs verileceğini söyledi.

Fırat Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Balıkçılık Teknolojisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nuri Başusta ise, Su Ürünleri Fakülteleri bünyesinde Su Ürünleri Mühendisliği ve Balıkçılık Teknolojisi adı altında 2 bölüm bulunduğunu ifade ederek, Rehber öğretmenleri bu konuda öğrencileri bilgilendirmeleri gerektiğini söyledi.

Prof. Dr. Metin Çalta- Dekan

 

Prof. Dr. Nuri Başusta- Balıkçılık Teknolojisi Bölüm Başkanı